DOF   Dansk Orienterings-Forbund COWI Hovedsponsor: TRIMTEX

Divisionsturneringen "Cowi-Ligaen"

Oversigt 2013

Tryk på divisions-overskriften for yderligere informationer om den pågældende division.

DM-finale: guld OK Pan Århus - sølv Tisvilde Hegn OK - bronze FIF Hillerød
4. Silkeborg OK - 5. OK Snab, Vejle - 6. OK GORM, Jelling


Nordkredsen 2013

1. division

1. Silkeborg OK
2. OK Pan Århus
3. Horsens OK
4. Aarhus 1900

2. division

1. Aalborg OK
2. Herning OK
3. Mariager Fjord OK
4. Viborg OK

3. division

1. OK Vendelboerne, Hjørring
2. KaSki OK (Karup/Skive)
3. Randers OK
4. Nordvest OK, Thisted

4. division

1. OK Djurs, Grenå
2. Vestjysk OK, Holstebro
3. St. Binderup OK

Sydkredsen 2013

1. division

1. OK Snab, Vejle
2. OK GORM, Jelling
3. Kolding OK
4. OK H.T.F., Haderslev

2. division

1. Odense OK
2. Faaborg OK
3. Fros/Melfar
4. OK Esbjerg

3. division

1. OK SYD (Sønderborg/Åbenrå)
2. Svendborg/OPI
3. West/Ribe


Østkredsen 2013

1. division

1. Tisvilde Hegn OK
2. FIF Hillerød OK
3. Søllerød OK
4. OK Øst Birkerød

2. division

1. Allerød OK
2. OK Roskilde
3. Ballerup OK
4. Farum OK

3. division

1. OK Sorø
2. FSK Orientering, København
3. Herlufsholm OK, Næstved
4. PI København

4. division

1. Helsingør SOK
2. OK 73, Gladsaxe
3. Køge OK
4. O-63/NFR/Maribo

5. division

1. OK Skærmen Værløse
2. DSR/Fredensborg/Vinderød
3. Lyngby OK
4. Holbæk OK

6. division

1. Amager OK
2. OK SG, Stengården
3. Hvalsø OK
4. Kildeholm OK, Ølstykke
.

Op og ned 2013

1. / 2. division

1. Horsens OK
2. Aalborg OK - OP
3. Aarhus 1900 - NED
4. Herning OK

2. / 3. division

1. Viborg OK
2. Mariager Fjord OK
3. KaSki OK (Karup/Skive)
4. OK Vendelboerne, Hjørring

3. / 4. division

1. Nordvest OK, Thisted
2. Randers OK
3. OK Djurs, Grenå
4. Vestjysk OK, Holstebro

Op og ned 2013

1. / 2. division

1. Odense OK - OP
2. Kolding OK
3. Faaborg OK
4. OK H.T.F., Haderslev - NED

2. / 3. division

1. Fros/Melfar
2. OK SYD (Sønderborg/Åbenrå) - OP
3. OK Esbjerg - NED
4. Svendborg/OPI

Op og ned 2013

1. / 2. division

1. Søllerød OK
2. OK Øst Birkerød
3. OK Roskilde
4. Allerød OK

2. / 3. division

1. Ballerup OK
2. Farum OK
3. OK Sorø
4. FSK Orientering, København

3. / 4. division

1. Herlufsholm OK, Næstved
2. PI København
3. OK 73, Gladsaxe
4. Helsingør SOK

4. / 5. division

1. O-63/NFR/Maribo
2. Køge OK
3. OK Skærmen Værløse
4. DSR/Fredensborg/Vinderød

5. / 6. division

1. Holbæk OK
2. Amager OK - OP
3. Lyngby OK - NED
4. OK SG, Stengården

senest opdateret 2. maj 2017 af Morten Jensen